';

Žuvies akis: Mariya Salo ir Petras Lisauskas (Ukraina, Lietuva) – NEMIGA

Bilietai

 

DĖMESIO. Pavėlavę žiūrovai į salę neįleidžiami.

Trukmė: 45 min.

Lietuvos ir Ukrainos garso kūrėjų ir šokėjų jungtinis darbas – spektaklis NEMIGA, sukurtas raketų apšaudomame Lvive, nuo karo pavojų pasitraukus į Paryžių ir būdraujančioje bei pagalbą teikiančioje Lietuvoje. Keli mėnesiai kūrybinio proceso būnant atskirai ir matantis tik Zoom platformoje, net nežinant ar pavyks galiausiai spektaklį parodyti gyvai. Toks kūrybinis procesas lydėjo keturis kūrėjus: Yana Shliabanska ir Mariya Salo iš Ukrainos bei Donatą Bielkauską ir Petrą Lisauską iš Lietuvos. 

Šio spektaklio kūrybine ašimi tapo nemigos idėja. Mintis sujungti skirtingas patirtis turinčius menininkus ir reflektuoti jų išgyvenamą nemigą ir nerimą karo akivaizdoje kilo prodiuserei Godai Giedraitytei ir garso menininkui Donatui Bielkauskui. Bendradarbiaujant su Viktoru Rubanu, šokio kūrėju ir prodiuseriu iš Ukrainos, prie projekto prisijungti buvo pakviestos dvi Ukrainos kūrėjos. 

Garsines interpretacijas šia tema ir vedami asmeninių patirčių Yana Shliabanska kūrė Paryžiuje, kur pasitraukė prasidėjus karui Ukrainoje, o Donatas Bielkauskas Klaipėdoje. Jų itin stipri muzika tapo pagrindu choreografiniams dviejų šokėjų sprendimams. Petras Lisauskas repetavo Molėtuose, o Mariyaraketų apšaudomame Lvive. Susitikę Lietuvoje lapkričio pradžioje kartu plėtojo savo solo partijas Klaipėdoje, kurios apsijungė į vientisą 45 minučių trukmės spektaklį.

Idėja: Goda Giedraitytė ir Donatas Bielkauskas

Garsas: Yana Shliabanska (UA) ir Donatas Bielkauskas

Choreografija ir atlikimas: Mariya Salo (UA) ir Petras Lisauskas  

Šviesos: Stasys Jamantas ir Donatas Bielkauskas

Produkcija: Menininkų grupė „Žuvies akis“ 

Prodiuserė: Goda Giedraitytė

Partneriai: Viktor Ruban, Ruban Production ITP (UA)

Spektaklio pastatymą finansavo Lietuvos kultūros taryba

Nuotraukų autorius: Donatas Bielkauskas

_

Data

Geg 02 2024
Pasibaigęs!

Laikas

19:00 - 19:45

Vieta

Menų spaustuvė, Juodoji salė
Vilnius

Vieta 2

Juodoji salė
NEW BALTIC DANCE

Organizuoja

NEW BALTIC DANCE