';

Balandžio 26 – gegužės 14 dienomis Vilniuje, Ukmergėje ir Žagarėje – tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ (NBŠ). Ryškiausias metų įvykis, nušviečiantis pasaulines šokio meno tendencijas, pristatantis perspektyvius Lietuvos kūrėjus ir užsienio choreografus, kuriančius šiuolaikinio šokio istoriją. 

NBŠ festivalį kurianti komanda aplanko visus ryškiausius pasaulinius šokio įvykius, savo programą sudėliodama iš įdomiausių trupių ir pasirodymų, esančių priešakyje visos šiuolaikinio šokio bendruomenės Europoje ir už jos ribų. Būdamas didžiausiu tokio pobūdžio renginiu Baltijos šalyse, NBŠ atlieka trigubą misiją: informuoti, edukuoti ir telkti šokio menu besidominčius žmones.

Šiais metais festivalis savo reklamoje kalba apie šokio „NE PA AIŠKINAMUMĄ“ – festivalį lankančią ir dar jo neatradusią publiką kviesdamas ne „suprasti“, bet reflektuoti šiuolaikinį gyvenimą per kūno ir juo išreiškiamų emocijų bei patirčių istorijų pasakojimą.

Pagrindinėje festivalio programoje – šiuolaikiniai šokio inovatoriai ir maištininkai, atspindintys laikmetį: naują kvėpavimą įgavęs Nacionalinis Marselio baleto teatras kartu su šiuo metu šokio madą diktuojančių meno vadovų (LA)HORDE (Prancūzija) komanda, choreografijos virtuozė Catherine Gaudet (Kanada), vitališkasis Marco de Silva Farreira (Portugalija) ir aštriabriaunė Oona Doherty (Airija). 

Greta visame pasaulyje garsių šokio menininkų darbų stoja Lietuvos šokio kūrėjų programa, kurioje savo kūrybą publikai pateiks aktyviai užsienyje ir Lietuvoje kuriantys choreografai Dovydas Strimaitis, Lukas Karvelis, Liza Balaisnaja, Grėtė Šmitaitė, Erika Vizbaraitė, Be kompanijos. Šioje programoje ne tik naujausi spektakliai, bet ir būsimų premjerų eskizai.

Jautriai atsiliepdamas į aktualiausius laikmečio įvykius, festivalis suteikia erdvę Ukrainos šokio kūrėjams ir kartu su choreografu ir kuratoriumi Anton Ovchinnikov pristato savo šokio programą „Let the body speak“. Karą patiriančių choreografų, dirbančių Ukrainoje arba laikinai išvykusių iš šalies šokio spektakliai ir eskizai sukurti prasidėjus invazijai – pačios giliausios patirtys išreikštos kūnais.

Nuo 1997 m. festivalio rengėjai publikai pristatė trupes iš visų Šiaurės ir Baltijos šalių, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Ispanijos, Belgijos, Izraelio, Kanados, Slovėnijos, Serbijos, Rusijos, Baltarusijos, Kazachstano, Lenkijos, Šveicarijos, Graikijos, Pietų Korėjos, Libano, Portugalijos, Taivano, Kinijos, Senegalo, Brazilijos, Nyderlandų, Žaliojo kyšulio salų. Iš viso „Naujajame Baltijos šokyje“ dalyvavo daugiau kaip 230 trupių iš 35 pasaulio valstybių, kurios parodė per 450 šokio spektaklių.

Festivalio rengėjai džiaugiasi savo programoje galėję pristatyti tokias trupes kaip Dimitris Papaioannou (Graikija), Eun-Me Ahn (Pietų Korėja), Yoann Bourgeois (Prancūzija), Marlene Monteiro Freitas (Portugalija), Oona Doherty (Airija), Euripides Laskaridis ir Osmosis (Graikija), „Les Ballets C de la B (Belgija), Nyderlandų šokio teatras II (Nyderlandai), Club Guy and Roni (Nyderlandai), Cloud Gate šokio teatras (Taivanas), Compagnie Marie Chouinard (Kanada), Louise Lecavalier (Kanada), „La La La Human Steps“ (Kanada), „Cullbergballet“ (Švedija), „Aterballetto“ (Italija), Liquid Loft (Šveicarija), „Kibbutz“ šokio trupė (Izraelis), Russello Maliphanto trupė (Jungtinė Karalystė), Lotaringijos baletas (Prancūzija), Danish Dance Theate (Danija) ir kitas.

Festivalio organizatoriai: Lietuvos šokio informacijos centras ir Vilniaus festivaliai. Festivalis yra Vilnius 700 programos dalis.

Festivalio vadovai:
1997 – 2016 m. Audronis Imbrasas
Nuo 2017 m. Gintarė Masteikaitė