';

Netti Nüganen su Pire Sova & KISLING (Estija) – ASH, HORIZON, RIDING A HOUSE

Bilietai

Trukmė: 75 min.

DĖMESIO: Spektaklio metu naudojami garso efektai ir dūmai.

Rekomenduojamas amžius: N-12

Spektaklis Baltijos šokio platformos programos dalis. 

Spektaklyje „Ash, Horizon, Riding a House“ Nüganen su dviem scenos partnerėmis apmąsto tapatybę ir priklausymą kaip kintančius, takius konstruktus, formuojamus oro sąlygų bei vietos. Akistatoje su mūsų aplinkos nestabilumu žiūrovai kviečiami pasvarstyti: kaip galime priklausyti kraštovaizdžiui, kuris negali išlikti toks pat?

Reaguodamos į pasaulį, kuriame žemė, kalba ir folkloras tapo prekėmis, Nüganen, Sova ir Kisling pasirodo ledo apsuptyje. Žiūrovai kviečiami apžiūrėti objektus iš ledo, o varvančios ledo plokštės tampa spektaklio traukos centru. 

Spektaklis rutuliojasi kaip grandininių reakcijų serija, kurią pina pati Nüganen pasakotojos rolėje. Ji siūlo kelias vietiškumo perspektyvas, persikūnydama vis į kitą personažą – nekilnojamojo turto agentę, aukciono vedėją ir turistę.

„Ash, Horizon, Riding a House“ tyrinėja, kaip tapatybė, kaip geografijos formuojamas konstruktas, gali atverti erdvę takumui, judesiui ir virsmui. Nuolatinio kapsėjimo fone visiškai atsisakoma bet kokio pastovumo lūkesčio. Po ledo lieka vanduo, o tirpsmas virsta pasipriešinimo prieš kontrolę ir siekį užvaldyti aktu.

Netti Nüganen (Austrija, Estija) – performanso menininkė ir muzikantė. Savo kūryboje pasitelkdama garsinius ir naratyvinius metodus gilinasi į tamsiąją ekologiją (dark ecology). Atsargiai dekonstruodama visa, kas žinoma, Nüganen kelia klausimą, kokių pasakojimo formų reikia šiandien ir kas pastatyta ant kortos. Ji mezga dialogą su aplinka dažnai dirbdama su didžiuliais kiekiais natūralių medžiagų, tokių kaip molis, šviežiai nupjauta žolė ar ledas. Nüganen metodas – kurti pasakojimus juos dekonstruojant, atveriantis erdvę naujai dramaturgijai.

Įgijusi choreografijos bakalauro laipsnį Naujojo šokio plėtros mokykloje (SNDO), Nüganen pristatė savo kūrybą festivaliuose „My Wild Flag“, „Impulstanz“, „Batard“, „Pre-Urbaines“, Tartu dailės muziejuje, galerijoje „KIM?“, „Kanuti Gildi SAAL“, Lisabonos kino festivalyje, „Lewisham Arthouse“, festivalyje „Sequences“ ir kt.

Be asmeninės kūrybos, nuo 2017 m. ji dalyvauja gastrolėse su Florentina Holzinger spektakliais.

Idėja, choreografija: Netti Nüganen

Atlikimas: Netti Nüganen, Pire Sova, Michaela Kisling 

Garso dizainas: Michaela Kisling

Scenografija, kostiumai: Pire Sova 

Tekstas: Netti Nüganen

Šviesų dizainas: Klimentina Milenova 

Namas-kostiumas: Zody Burke

Ledo formos: Madlen Hirtentreu

Produkcijos vadyba: „Partner in Crime“ ir Kaie Küünal Netti Nüganen produkcija bendradarbiaujant su „Tanzquartier Wien“ (Viena) ir „Kanuti Gildi SAAL“ (Talinas). 

„Tanzquartier Wien“ kuratorius: Lewon Heublein

Rėmėjai: Austrijos federalinė meno, kultūros, valstybės tarnybos ir sporto ministerija, Estijos kultūros fondas, Valmieros vasaros teatro festivalis

Nuotraukų autorystė: Emilia Mileska, Ive Trojanović, Ronja-Elina Kappl.

Baltijos šokio platforma – nuo 2019 m. kas dvejus metus vis kitoje Baltijos šalių sostinėje vykstantis bendras Lietuvos, Latvijos ir Estijos projektas. Jis nuosekliai ir kryptingai pristato Baltijos regiono šiuolaikinio šokio meną bei jo kūrėjus tarptautinėje ir regioninėje erdvėje, didina Baltijos šalių kultūros konkurencingumą ir eksporto galimybes. Kartu Baltijos šokio platforma kuria erdvę kultūros srities profesionalų bendradarbiavimui, žinių mainams ir ilgalaikiams ryšiams. Šiemet Baltijos šokio platforma vyks balandžio 22–25 d. Vilniuje.

Baltijos šokio platformos organizatoriai: Lietuvos šokio informacijos centras,  Latvijos šokio informacijos centras,  Estijos šiuolaikinio šokio vystymo platforma „Sõltumatu Tantsu Lava“

Partneriai: Šiuolaikinio šokio asociacija (Lietuva), Choreografų asociacija (Latvija),  Estijos šokio meno ir šokio edukacijos sąjunga

Finansuoja: Vilniaus miesto savivaldybė,  Šiaurės ir Baltijos šalių kultūros mobilumo programa, Lietuvos kultūros taryba, Latvijos Respublikos kultūros ministerija, Latvijos valstybinis kultūros kapitalo fondas,  Estijos Respublikos kultūros ministerija.

 

 

Data

Bal 23 2026

Laikas

18:30 - 19:45

Vieta

Menų spaustuvė, Juodoji salė
Vilnius

Organizuoja

NEW BALTIC DANCE
NEW BALTIC DANCE