';

Dovydas Strimaitis (Lietuva, Prancūzija) – HAIRY (PREMJERA)

Bilietai

 

DĖMESIO. Spektaklio metu naudojami ryškios mirksinčios šviesos efektai. Pavėlavę žiūrovai į salę neįleidžiami.

Trukmė: 40 min. 

„HAIRY“ – tai choreografinis kūrinys 4 šokėjams ir jų plaukams. Plaukai yra viena iš nedaugelio žmogaus kūno dalių, kurios negalima judinti savo noru ir tiesiogiai. Kita vertus, choreografiją ir šokį galima laikyti fizinės (savi)kontrolės menu. Taigi plaukų choreografija savaime kelia dramaturginę įtampą – kaip suvaldyti tai, kas nekontroliuojama. Ši įtampa yra „HAIRY“ išeities taškas.

Dėl savo nekontroliuojamos prigimties plaukai gali būti suvokiami kaip nuo mūsų kūno atskirta, tačiau nuo jo priklausoma esybė. Plaukai – tai riba, kuri ir atskiria mus nuo to, kas fiziškai yra už mūsų ribų, kas nėra mes, ir jungia mus su tuo, kas yra už mūsų, kas nėra mes. Taigi plaukams sukurta choreografija kelia ontologinius klausimus, susijusius su mūsų tapatybe, mūsų kūnais ir jų autonomija.

Palaidi ilgi plaukai Vakarų visuomenėje turi labai stiprią simbolinę reikšmę. Jie primena laisvę, romantizmą, natūralumą ir išsilaisvinimą iš tradicijų ar priespaudos. Visus šiuos simbolius Dovydas Strimaitis naudoja kaip formalistinę priemonę, siekdamas sukurti ne tik laiko ir erdvės, bet ir prasmės kontrapunktus.

Dovydas Strimaitis (g. 1997) – Lietuvos šiuolaikinio šokio menininkas, gyvenantis ir kuriantis Prancūzijoje ir Belgijoje. Būdamas 12 metų, Dovydas Strimaitis pradėjo mokytis įvairių šokio stilių: linijinių šokių, šou šokių ir galiausiai šiuolaikinio šokio. 2015 m. jis įstojo į šokio bakalauro studijas Codarts (Nyderlandai). 2019-2022 m. Strimaitis buvo Marselio nacionalinio baleto šokėjas. 

2022 m. Strimaičio 10 minučių trukmės kūrinys „HAIRY“ buvo atrinktas tarp 18 finalistų Paryžiaus Théâtre de la Ville organizuojamame konkurse „Danse élargie“. Tais pačiais metais įvyko choreografo 20 minučių trukmės kūrinio premjera. 2023 m. J. Strimaitis pristatė 25 minučių trukmės kūrinio trio versiją, kurią bendrai parengė festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ ir šokio bienalė Miunchene. Ši versija buvo paskutinė trumpesnių kūrinių instaliacija, sukurta ruošiantis 2024 m. numatytai pilno vakaro spektaklio „HAIRY“ premjerai.

Choreografas: Dovydas Strimaitis

Vertėjai: Benoit Couchot, Hanna-May Porlon, Lucrezia Nardone ir Line Branchereau

Apšvietimo dizainerė ir techninė vadovė: Lisa M. Barry

Kompozitorė: Julijona Biveinytė

Prodiuserinė kompanija: Still Waiting 

Gamybos vadovė: Alix Ruyant

Prodiuserinė kompanija Lietuvai: Be kompanijos 

Gamybos vadovė Lietuvoje: Domantė Tirylytė  

Koprodukcijos: Naujojo Baltijos šokio festivalis, Théâtre de la Ville, AMAT | Associazione Marchigiana Attività Teatrali; Montpellier Danse kaip rezidencijos Agora, tarptautiniame šokio mieste, dalis, remiant BNP Paribas fondue Ciuricho Tanzhaus, Compagnie Samuel Mathieu, Prancūzų institutas Lietuvoje su Caisse des dépots rėmėjo parama.

Nuotraukų autorė: Nora Houguenade

Data

Bal 30 2024
Pasibaigęs!

Laikas

19:00 - 19:40

Vieta

Menų spaustuvė, Juodoji salė
Vilnius
NEW BALTIC DANCE

Organizuoja

NEW BALTIC DANCE