';

ATIDARYMAS: Christos Papadopoulos (Graikija) – LARSEN C

Bilietai

 

Trukmė: 60 min.

Šokėjai nuolat juda, jų judesiai įtaigūs ir sklandūs, tarsi vibracijos erdvėje, tarsi bangos, pulsuojančios kartu su visais kitais elementais – šviesa, dekoracijomis ir garsais. Šie judesiai skirti ne tik scenai – tai ir kerintis kvietimas publikai suprasti, kas vyksta. Peizažai, kūnai ir garsai pasirodo ir pranyksta, priartėja ir atsitraukia. 

Transformacija vyksta gana palaipsniui, daugybę kartų pagaunant mus netikėtai, apsimetant, kad be nuolatinio sukimosi, daugiau nieko nevyksta. Tikslas – iki spektaklio pabaigos mus ne tiek nukelti į kitą vietą, kiek į naują būseną.

Judėjimo šaltinio paieškos yra ir saviieškos kelionė. Choreografas Christos Papadopoulos siekia tos gaivališkos kokybės, formos, kurios nėra, kažko, kas dar nėra suformuluota.

Spektaklis „LARCEN C“ yra įkvėptas tirpstančių ledynų lėtumo tam, kad kalbėtų apie gyvenimo veržlumą. „Ledynas“ arba „ledo šleifas“ – 10 000 metų senumo nejudantis „Larseno C“ vandens telkinys Antarktidoje. Jis juda taip lėtai, kad jo neįmanoma aptikti žmogaus pojūčiais. 

„Mano atspirties taškas, mano įkvėpimo šaltinis paprastai būna viena akimirka. Blyškus įspūdis, trunkantis beveik nieko. Kažkas mažo, greičiausiai nereikšmingo – dažnai nesu tikras, ar tai išvis egzistavo, ar aš tai įsivaizdavau. Ir vis dėlto jis lieka, ryžtingai įsitvirtinęs manyje.

Štai tada repeticijose ir prasideda kova – patikėti tuo mažu dalyku ir pavadinti jį reikšmingu. Pasisakyti už jį, duoti jam laiko ir pabandyti suteikti jam formą, jo nespaudžiant; o tada – laukti“ – Christos Papadopoulos.

Pirmą kartą su savo programa į Baltijos šalių regioną atvykstantis choreografas Christos Papadopoulos studijavo šokį ir choreografiją SNDO (Naujojo šokio vystymo mokykloje) Amsterdame (2003), teatrą Graikijos nacionalinio teatro dramos mokykloje (GNT Drama School) (1999).

Christos Papadopoulos buvo 2004 m. Atėnų olimpinių žaidynių atidarymo ir uždarymo ceremonijos organizavimo komandos narys ir 2015 m. Europos žaidynių Baku dalyvis. Nuo 2003 m. jis dėsto judesį ir improvizaciją Atėnų konservatorijos dramos mokykloje. Jis taip pat yra šokio grupės „The Lion and the Wolf“ (2015 m.) įkūrėjas.

Laiko ir erdvės tarpusavio priklausomybė, santykiai, prasidedantys nuo mineralų ir mikroskopinių organizmų ir besivystantys iki intymių ryšių ir politinio lygmens, autentiška judėjimo savybė ir to, ką vadiname „įvykiu“, prigimtis – tai tik kelios iš iki šiol pasikartojančių Christos Papadopouloso darbų temų.

 

Atlikėjai: Maria Bregianni, Chara Kotsali, Georgios Kotsifakis, Sotiria Koutsopetrou, Alexandros Nouskas Varelas, Ioanna Paraskevopoulou, Adonis Vais

Muzika ir garso dizainas: Giorgos Poulios

Scenografija: Clio Boboti

Šviesų dizainas: Eliza Alexandropoulou

Kostiumų dizainas: Angelos Mentis

Konsultantas dramaturgijos klausimais: Alexandros Mistriotis

Choreografijos konsultantė: Martha Pasakopoulou

Scenografo asistentė: Filanthi Bougatsou

Produkcijos vadyba: Rena Andreadaki, Zoe Mouschi

Prodiuseris: Onassis Stegi

Vyr. apšvietėjas gastrolėse: Alexandros Mavridis 

Technikai: Marilena Kalaitzantonaki Stefania Elettra Pantavos, Angeliki Vasilopoulou Kampitsi

Gastrolių vadybininkė: Konstantina Papadopoulou

Tarptautinė sklaida: Pagrindinis pastatymas

Nuotraukos: ©Pinelopi_Gerasimou, skirtos „Onassis Stegi“

Premjera: „Larsen C“ premjera įvyko 2021 m. rugsėjo 28 d. Vitry-sur-Seine „Théâtre Jean-Vilar“ teatre (bendradarbiaujant su „La Briqueterie“).

Nuotraukų autoriai: Patroklos Skafidas, Pinelopi Gerasimou, Elina Giounanli

Pristatymą „Naujajame Baltijos šokyje“ remia: Onassis Stegi „Outward Turn” programa.

 

Data

Bal 27 2024
Pasibaigęs!

Laikas

19:00 - 20:00

Vieta

Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Naujoji Salė
Vilnius
NEW BALTIC DANCE

Organizuoja

NEW BALTIC DANCE