';

Cherish Menzo (Nyderlandai, Belgija) – DARKMATTER

Bilietai

 

DĖMESIO. Spektaklio metu naudojami ryškios mirksinčios šviesos efektai. Taip pat, spektaklyje – didelis garsas, nuogumas, scenos dūmai, visiška tamsa. Pavėlavę žiūrovai į salę neįleidžiami.

Trukmė: 85 min. 

Duete „DARKMATTER, menininkė Cherish Menzo, jos scenos partneris Camilo Mejía Cortés ir dešimties žmonių choro („Distorted Rap Choir“) komanda ieško būdų, kaip išvaduoti savo kūnus ir kasdienybę, kurioje jie juda, nuo išankstinių nuostatų pinklių.

Pavadinimas „DARKMATTER kilęs iš astronominio reiškinio – tamsiosios materijos – ir nurodo į atlikėjų kūnų odos spalvą. Nesuvokiama tamsioji medžiaga skatina smalsumą. Ji beveik nematoma, kaip tam tikrose visuomenės grupėse nematomas tamsusis kūnas.

DARKMATTER nori atsikratyti šališko žvilgsnio į savo ir kito kūną – taip pat ir istorijas, kurias jam priskiriame. Cherish Menzo meta į kovą savo kūną, o tai pradeda sudėtingą pokalbį, į kurį ji nori ir įsitraukti, ir jį peržengti, kalbėdama apie dvilypumą, kuris maitina „DARKMATTER.

„Šiame naujame projekte noriu dar labiau pakreipti ir atsieti savo asmeninį požiūrį į istorijas, susijusias su tamsiu kūnu ir juodumu. Ar yra vietos svajoti, permąstyti ir perpiešti šį kūną? Ar šis procesas gali būti atsietas nuo istorinių ir esamų mąstymo būdų, ar tai derlingos sėklos, kurias turėčiau pasiimti su savimi į savo darbo procesą? Galiausiai, kaip man atverti šį tyrimą ir paversti jį kolektyviniu pasakojimu?“ – Cherish Menzo.

Cherish Menzo (g. 1988, Nyderlanduose) – Amsterdame ir Briuselyje gyvenanti scenos menininkė ir choreografė. Savo kūryboje ji domisi kūno transformacija scenoje ir įvairių fizinių įvaizdžių „įkūnijimu“. Iš pirmo žvilgsnio vaizdiniai atrodo atpažįstami, tačiau išryškindama jų sudėtingumą ir prieštaringumą, Cherish kvestionuoja tariamą normą ir kuria visatas, kuriose pagrindinę vietą užima juodas kūnas. Ji laviruoja tarp XX a. 10-ojo dešimtmečio ir XXI a. 1-ojo hiphopo nostalgijos, industrinio hiphopo, repo tekstų, mokslinės fantastikos, mangos ir spekuliatyvios ateities. Naudodama šiuos elementus kaip įrankius, ji suteikia formą ir materializuoja – keistoms, paslaptingoms formoms ir tikrovei.

 

Koncepcija ir choreografija: Cherish Menzo

Koncepcija ir pasirodymas: Camilo Mejía Cortés ir Cherish Menzo

Apšvietimo dizainas: Niels Runderkamp

Muzikos kompozicija: Gagi Petrovic ir Michael Nunes

Garso dizainas: Gagi Petrovic ir Michael Nunes

Kostiumų dizainas: JustTatty.com 

Scenografija: Morgana Machado Marques 

Dramaturgija: Renée Copraij

Dainavimo ir vokalo treneriai: Daniël Bonsu ir Shari Kok-Sey-Tjong 

Menininkų konsultacijos: Benjamin Kahn, Christian Yav ir Nicole Geertruida 

Praktikantė: Pauline Van Nuffel

Produkcija: GRIP, Frascati Producties

Produkcijos partneriai: Kunstenfestivaldesarts (Briuselis, Belgija), CCN-Ballet national de Marseille dans le cadre de l’accueil studio / Ministère de la Culture (Prancūzija), actoral festival (Marselis, Prancūzija), STUK (Liuvenas, BE), La Villette (Paryžius, Prancūzija), Festival d’Automne à Paris (Prancūzija), Beursschouwburg (Brussels, Belgija), Perpodium (Belgija)

Rezidencijos: STUK (Liuvenas, Belgija), La Villette (Paryžius, Prancūzija), Frascati (Amsterdamas, Nyderlandai), Beursschouwburg (Briuselis, Belgija), CCN-Ballet national de Marseille dans le cadre de l’accueil studio / Ministère de la Culture (Prancūzija)

Bendradarbiaujant su: Trill (Liuvenas, Belgija), WijzijnDOX (Utrechtas, Nyderlandai), De Coproducers (Nyderlandai)

Finansinė parama: Flamandų vyriausybė, Scenos menų fondas (Nyderlandai),Belgijos federalinės vyriausybės mokesčių institucija ir „Cronos Invest.“

Premjera: 2022 m.gegužės 12-15 d. Beursschouwburg/Kunstenfestivaldesarts Briuselis.

Nuotraukų autorės: Yema Gieskes, Mélanie Musisi.

Data

Geg 11 2024
Pasibaigęs!

Laikas

21:00 - 22:25

Vieta

Menų spaustuvė, Juodoji salė
Vilnius

Vieta 2

Juodoji salė
NEW BALTIC DANCE

Organizuoja

NEW BALTIC DANCE