';
Kitų metų „Naujasis Baltijos šokis“ festivalyje – daugiau pietietiškos energijos

Baigėsi tris savaites trukęs šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“. Keturiose scenose Vilniuje ir dviejose Ukmergėje ir Žagarėje, 24 – iuose pasirodymuose šoko 74 šokėjai, kuriuos stebėjo 5500 žiūrovų. Menų spaustuvėje, Lietuvos Nacionaliniame dramos teatre, Nacionalinėje dailės galerijoje, Mo muziejuje, Ukmergės kultūros centre, Ukmergės kraštotyros muziejuje, Žagarės žirgyno manieže vyko šokis ir su juo susiję kultūriniai reiškiniai, kuriuos festivalio reklama apibūdino kaip „Nepaaiškinamus“. Tokį pat „nepaaiškinamai“ gerą įspūdį apie Vilnių, jo publiką, bei aplankytus regionus išsivežė visi festivalio svečiai, sutartinai pabrėždami norą sugrįžti į Vilnių.

Donato Ališausko nuotraukos.

„Ką tik „prašokęs“ šiuolaikinio šokio festivalis sutraukė didžiulį žiūrovų ir profesionalų būrį iš visos Europos. Festivalio paklausa ir salių užimtumas dar kartą patvirtino, kad tai ne tik didžiausias tokio pobūdžio festivalis Lietuvoje, bet ir neabejotinai lyderiaujantis šokio renginys visame Baltijos regione. Galime didžiuotis, kad dėka aktyvios šiuolaikinio šokio bendruomenės ir tarptautinių šokio renginių, bei lyderystės remiant Ukrainos šokio bendruomenę, Vilnius neabejotinai įsirašo į svarbiausių šiuolaikinių šokio sostinių žemėlapį Europoje“, – festivalio sėkme dalinasi festivalio vadovė Gintarė Masteikaitė.

Festivalio metu buvo pristatyta ne tik išskirtinė tarptautinė programa, bet kartu su Ukrainos kolegomis žiūrovai ir tarptautinė bendruomenė buvo pakviesta susipažinti su Ukrainos šokio profesionalais ir Lietuvos kūrėjais dirbančiais Europoje. Festivalyje apsilankė užsienio profesionalai iš Suomijos, Norvegijos, Didžiosios Britanijos, Šveicarijos, Lenkijos, Vokietijos, Izraelio, Švedijos, Prancūzijos, Latvijos, Ukrainos, Italijos.

G. Masteikaitė džiaugiasi, kad festivalyje buvo įgyvendintos ir dviejų tarptautinių kūrybiškos Europos projektų „Big Pulse Dance Alliance“, „Aerowaves“ programos, kurių dėka galima ne tik plėsti pagrindinę programą, bet vystyti festivalio pristatymą Lietuvos regionuose.

„Kitų metų festivalio planuose – išlaikyti pastarųjų dviejų festivalių programos liniją pristatant kūrėjus, ryškiom linijom braižančius šiuolaikinio šokio žemėlapį, stiprinti programą šokio profesionalams, bei patyrusiems žiūrovams ir plėsti šiuolaikinio šokio pristatymo geografiją regionuose. Dar per anksti vardinti kitų metų „žvaigždes“, galime tik užsiminti, kad atvešime kur kas daugiau pietietiškos energijos“, – besidomintiems kitų metų programa atsako Gintarė.

New Baltic Dance