';

Ukrainos platforma: Marharyta Slyzska (Rita Lira) – THE WAY FROM / TO

Bilietai

 

Trukmė: 55 min.

Monospektaklis, atspindintis Ukrainos žmonių išgyvenimus prasidėjus karui.

„Ar egzistuoja instrukcija, kaip palikti savo gyvenimą ir išvykti? Staiga. Kaip susikrauti lagaminą, kai nežinai, kur ir kuriam laikui išvyksti. Nes tu išvažiuoji ne Į, o IŠ“.

Priversta persikelti iš Ukrainos, choreografė ir šokėja Rita Lira sukūrė spektaklį, sudarytą iš pokalbių su realiais žmonėmis, iš išlaisvintų teritorijų, realių garsų įrašų iš to, kas vyko aplink ją Ukrainoje pirmosiomis invazijos dienomis.

Muzika šiam spektakliui buvo sukurta nenaudojant profesionalios įrangos ar studijų – kompozitorė ir dainininkė Maryana Savchenko savo vokalą chorui įrašė viešbučio vonioje Kinijoje. Dainininkas Pavlo Moskalenko – telefonu būdamas Ukrainoje.

Judesys spektaklyje atsiskleidžia laisvai, todėl kiekvieno pasirodymo metu sukuriama unikali kompozicija.

Choreografė nusprendė nedirbti su tikslia choreografija, nes šis spektaklis nėra apie gražų šokį. „Tai  tikrų žmonių istorija ir tik improvizacija kiekvieno pasirodymo metu gali sukurti ir perteikti autentiškas emocijas“. Rita Lira perteikia įvairius jausmus, aplankiusius nuo pirmųjų absurdo, sumaišties ir siaubo akimirkų, jų keliamą skausmą ir netektį, iki dabartinės stiprybės, pasididžiavimo ir nenuilstamos kovos už gyvenimą, taiką ir laisvę!

 

Rita Lira (g. 1996 m.) baigė šiuolaikinės choreografijos studijas Kyjivo Boriso Grinčenkos universitete Ukrainoje. Nuo 2013 m. menininkė pradėjo mokytis tokių gatvės šokių stilių kaip hiphopas, house ir popingas. Jos mokytojais buvo ZULU („Mad State“), Maximus („Mad State“), Nastya („The Vibe“), Anrey („The Vibe“), Nikkipop, Boogaloofreak ir kt. 2017 m. ji tapo „G.“ šokio teatro Ukrainoje nare. Šiame kolektyve, kurio choreografė buvo Marija Korosteleva, Rita praleido daugiau nei 2 metus. Trupė dirbo su gyvais pasirodymais ir šokio vaizdo klipais: „G-effect“, „Phases“ ir kt. 

2018 m. Menininkė pradėjo nepriklausomos šokėjos veiklą. Pirmieji jos spektakliai – „Pistok“ ir „Pistok. Turning“, kurių idėjos autorė Oksana Rozumna, o už koncepciją ir produkciją atsakingas buvo Antonas Ovchinnikovas (Ukraina / Afrika). Nuo 2019 m. R. Lira pradėjo dėstyti šiuolaikinį ir gatvės šokį. Menininkė dirbo choreografe-režisiere teatre-studijoje „Splash“ (2019–2020) ir mokytoja šokio centre „MyWay“, kur specializavosi eksperimentiniame šiuolaikiniame stiliuje (2021–2022).

 

 

Režisierė ir atlikėja: Rita Lira

Kompozitorė, garso prodiuserė: Maryana Savchenko

Garso dizainas: Viacheslav Shevchenko 

Vaizdo įrašų redaktorius: Pavlo Lykholat

Šviesų dizaineris: Helena Caixeta

Projekto vadovė: Anita Avakian

Plakato iliustracija: Oleksiy Samovarov

Interviu dalyviai: Alyona Kazanska, Anton Topčij, Inna Demkovych, Valera Simončuk, Maksym Kotskyi

Muzika: „Молитва за Україну“ („Malda už Ukrainą“) – Šventosios kankinės Liudmilos Bohemietės cerkvės choras, Ukrainos stačiatikių bažnyčia, režisierius: Pavlyuk Oleksandr 

„Через поле широкеє“ („Per platų lauką“) – aranžuotė chorui: Pavlyuk Oleksandr , sopranas: Maryana Savchenko, pirmasis ir antrasis tenoras: Pavlo Moskalenko, baritonas ir bosas: Oleksii Fishchuk

Rėmėjai: La Briqueterie – CDCN du Val de Marne, Paryžius, Cité Internationale des Arts, Paryžius, Mille Plateaux – Centre Chorégraphique National La Rochelle, Centre Intermondes, La Rochelle

Instagram: @_rio_rita_

 

Data

Geg 03 2023
Pasibaigęs!

Laikas

18:00 - 18:55

Vieta

Menų spaustuvė
NEW BALTIC DANCE

Organizuoja

NEW BALTIC DANCE