';

Ukrainos platforma: Bohdan Polishchuk – DANSE MACABRE. IMMORTAL DANCE ir Yana Reutova – TOGETHER ALONE

Bilietai

 

DANSE MACABRE. IMMORTAL DANCE.

Bohdan Polishchuk

Ukraina

Trukmė: 30 min.

Kviečiame į intelektualų ir rafinuotą šokio spektaklį, kuriame vizuali raiška dera su aktualia tema ir konceptualumu. Juk žiūrovams atsivers ne tik išraiškingi šiuolaikiniai judesiai, bet ir po jais slypintis turinys, aliuzijos ir kontekstai. Bendra režisieriaus ir choreografo vizija nurodo ne tik į atvirą ir provokuojantį, bet ir į vizualų, estetišką teatrą. Priešingų, kontrastingų kategorijų deriniai veikia maksimaliai išraiškingai.

Nuogumas, leidžiantis pabrėžti judėjimą, kartu atskleidžia kiekvieną, kad ir mažiausią judesį, pabrėžia jo plastiškumą ir prigimtį, kartu suteikia tam tikro dekoratyvumo, spalvingumo ir naujų raiškos formų, galinčių atsirasti tik kai žmonių kūrybą įkvepia gamta. 

Mergaitė su pjautuvu neabejotinai kelia stiprias ir atpažįstamas asociacijas. Tačiau jos nuogumas padaro šį įvaizdį platesnį ir universalesnį. Pamatysite ir Mirtį, ir tą, kuris su ja susiduria. Pamatysite pasipiktinimą keliantį brutalumą ir nesaugumą. Trisdešimt minučių pjautuvo šokio. Trisdešimt minučių mirties šokio. Gyvenimo šokio.

 

Režisierius ir scenografas: Bohdan Polishchuk

Choreografė ir atlikėja: Lesia Kekuatova

Kompozitorė ir muzikantė: Varvara Turta

Sukurta su Britų tarybos Ukrainoje, „The Place“, Ukrainos instituto ir Ukrainos Šiuolaikinio šokio platformos parama

 

 

TOGETHER ALONE

Yana Reutova

Ukraina

Trukmė: 25 min.

Čornomorskas, Odesa, Lvivas, Kryvyj Rihas, Zaporožė… – tai miestai Ukrainos žemėlapyje, kuriuos, prasidėjus karui paliko saugumo Europos Sąjungoje ieškančios šokėjos. Jų istorijos skirtingos, tačiau jas sieja vienas bendras bruožas: pabėgusios iš okupuotos šalies, jos kasdien susiduria su traumomis, nežinomybe ir baime, kylančia iš buvimo pabėgėliu svetimoje šalyje.

Atplėštos nuo savo namų, penkios ukrainiečių šokėjos yra čia ir dabar. Kiekviena su savimi, ir kartu su kitomis. Išgyventi menininkėms padeda jų kūrybiškumas, gebėjimas kurti ir susirasti naują bendruomenę – meno šeimą.

 „Together alone“ pasitelkia ir kitų ukrainiečių menininkų kūrybą. Spektaklį įkvėpė karo metu Kyjive parašyti Antono Ovchinnikovo eilėraščiai, lydimi Kanadoje įsikūrusios ukrainiečių radikalios antiputiniškos grupės „Balaklava Blues“ muzikos. Garso atmosferos subtilybėmis rūpinosi Tomáš Kerle.

 

Atlikėjai: Diana Khrushch, Olena Korotkova, Anastasiia Pavlovska, Yana Reutova, Valeriia Tsvirkunova (UA)

Apšvietimo dizainas: Dominik Šimurda (CZ)

Apšvietimo koncepcija ir techninė priežiūra: įgyvendinta su Katarína Morávek-Ďuricová (CZ)

Muzika: Balaklava Blues (CA/UA), Tomáš Kerle (CZ)

Poezija: Anton Ovchinnikov (UA)

Deklamuoja: Olesa Usata (UA)

Prodiusuota: Tanec Praha / PONEC – šokio centro

Dėkojame: Art Centrum Krenovka, SUDOP Real a Yvona Kreuzmannová su Tanec Praha

Premjera: 2023 m. sausio 20, PONEC teatre (peržiūra 2022 m. lapkričio 25 d. PONEC)

Data

Geg 02 2023
Pasibaigęs!

Laikas

19:30 - 20:25

Vieta

Menų spaustuvė
NEW BALTIC DANCE

Organizuoja

NEW BALTIC DANCE