';

Ukrainos platforma: Anton Ovchinnikov – BEAUTY OF THE BEAST

Bilietai

 

Trukmė: 35 min.

Rusų klasikinis baletas šiandien yra vienas iš pagrindinių Rusijos kultūros eksporto produktų ir vienas iš Rusijos meno ir kultūros simbolių už Rusijos ribų. Spektaklis „Beauty of the Beast“ siūlo pažvelgti į klasikinį rusų baletą kaip į estetizuotą smurto prieš žmogų ir jo kūną formą.

Šiandien, kai Rusijos kariuomenė naikina Ukrainos miestus ir gyventojus, nežmoniškumas ir destrukcija tampa naujais Rusijos simboliais. Kaip ši metamorfozė gali pakeisti požiūrį į klasikinį rusų baletą? Ar jis vis dar gali būti priedanga Rusijos elito antihumanizmui, imperiniams įpročiams ir paniekai įstatymams? Kaip karas gali pakeisti suvokimą apie baletą kaip meno formą, giliai įsišaknijusią Europos kultūroje, tačiau tapusią Rusijos meno eksporto pagrindu ir blizgia priedanga?

Spektaklis pasiūlo naują utopinę viziją, kaip galėtų atrodyti tradicinė klasikinio baleto klasė šalyje, kurioje visa kultūros industrija dirba paremti karinį – pramoninį kompleksą ir yra pavaldi valstybinei ideologijai bei propagandai.

Spektaklis sukurtas pagal Antono Ovchinnikovo poemą „Naujasis rusų baletas“, parašytą Rusijos invazijos į Ukrainą pradžioje, t. y. 2022 m. kovo 31 d.

 

Antonas Ovchinnikovas – tarpdisciplininis menininkas, žinomas kaip choreografas, atlikėjas, kompozitorius, dėstytojas, kasmetinio tarptautinio šokio festivalio „Zelyonka Space UP“ Kyjive organizatorius.

Ovchinnikovas gimė 1971 m. Kyjive, Kyjivo nacionaliniame kultūros ir menų universitete baigė magistro studijas.

Nuo 2008 m. yra šokio trupės „Black O!Range dance productions“ meno vadovas. Ši trupė pripažinta vienu savičiausių ir originaliausių šokio projektų Ukrainoje. 

2015 m. menininkas tapo vienu iš ukrainiečius vienijančios asociacijos „Contemporary Dance Platform“ įkūrėjų. Nuo tada jis – ir šios įstaigos prezidentas. Pagrindiniai šios asociacijos tikslai – remti jaunuosius Ukrainos choreografus, integruoti šiuolaikinį šokį į šiuolaikinį Ukrainos kultūrinį gyvenimą ir įkurti nacionalinį šiuolaikinio šokio centrą.

2016–2021 m. Antonas Ovchinnikovas pristatė keletą solinių spektaklių ir sukūrė keturis tarpdisciplininius projektus. 2017 m. jis buvo CEC Artslink rezidencijos JAV stipendininkas. 

Nuo 2018 m. Antonas Ovchinnikovas yra Ukrainos kultūros fondo ekspertų grupės narys.

 

Data

Geg 03 2023
Pasibaigęs!

Laikas

17:00 - 17:35

Vieta

Menų spaustuvė
NEW BALTIC DANCE

Organizuoja

NEW BALTIC DANCE