';

Taneli Törmä (Danija) – ALIEN

Renginio vieta: fontano erdvė šalia Ukmergės kraštotyros muziejaus (esant nepalankioms oro sąlygoms, renginys vyks Ukmergės kultūros centre).

Renginys nemokamas.

 

Trukmė: 30 min.

„Alien“ yra didelio masto judanti ir gyva statula, galinga fizinė ir vizualinė patirtis. Meditatyvus apmąstymas apie ilgesį ir priklausymą, duoklė visiems, kurie jautėsi pašaliečiais. Dirbdamas su 8 lietuvių šokėjais, suomių choreografas Taneli Törmä atveža šį projektą į Lietuvą ir kuria įspūdingą intervenciją 3 skirtinguose miestuose. 

„Alien“ – tai abstrakti ir ritualinė akcija, jungianti klubinės kultūros judesio kalbą ir tradicinį liaudies šokį. Liudijimas apie mūsų žmogiškąjį ryšio ir bendruomenės poreikį.

 

Taneli Törmä – LOCATION X – tai apdovanojimų pelnęs suomių choreografas ir scenos menininkas dirbantis Danijoje. Kaip mokytojas, atlikėjas, lėšų pritraukėjas, įdėjų kūrėjas ir kuratorius, jis koncentruojasi į scenos menų plėtrą, įtraukiančią įvairesnes, tarpkultūrines, ir inovatyvias formas, atveriančias įvairias perspektyvas. Taneli Törmä (LOCATION X) kūriniai pristatyti daugiau nei 20 šalių. Kartu su miestų savivaldybėmis, ji remia kitus šokio menininkus, siūlo jiems rezidencijas ir suteikia galimybes pristatyti savo darbus. LOCATION X tikslas – kurti naujus tiltus tarp šiuolaikinio šokio ir rasti naujas auditorijas ir bendradarbiavimo partnerius joms – platformą, kurioje būtų kuruojamos naujos perspektyvos ir požiūris į šokį. Taneli Törmä darbai dažnai labai įtraukūs. Jį skatina noras kurti situacijas ir patirtis, kurios žiūrovui perteikia konkretų jausmą ar judesį – visada jaudinamas klausimo, kas šoka ir kaip ir kur galima šokti savo šiandienos gyvenime?
Menininko darbai du kartus atrinkti į „Aerowaves – Dance Across Europe“ prioritetinius sąrašus, jis laimėjo kelis tarptautinius prizus už šokio filmus. Šalia jo paties kūrinių, LOCATION X taip pat inicijavo programą DANCE ALL YEAR LONG („Šok ištisus metus“) – mobilią, įvairiuose miestuose pritaikomą šokio platformą.

 

 

Choreografas: Taneli Törmä 

Šokėjai: Adrian Carlo Bibiano, Gabrielle Emily Aidulis, Sigita Juraškaitė, Vaiva Paukštė, Eivinas Dziena, Ema Senkuvienė, Ugnė Kavaliauskaitė ir Ieva Navickaitė.

Garso dizainas: Esa Mattila 

„Alien“ sukurtas kaip „Big Pulse Dance Alliance“ koprodukcija, kurios koprodiuseriai yra „Naujasis Baltijos šokis“ (Lietuva) ir Dublino šokio festivalis (Airija), bendrai finansuojamas Europos Sąjungos programos „Kūrybiška Europa“ lėšomis.

Kiti rėmėjai: Dance Info Finland, Danijos menų fondas, Odensės savivaldybė ir JoJo – Oulu šokio centras.

Bendraautoriai: Louise Mochia, Tina Damborg, Cirkeline Dahl Bondesen, Chris-Paschal Englund Braun, Mikaël Vivien Orozco Madsen, Marie Keiser-Nielsen, Sarah Pini, Marlene Bonnesen, Annamaija Rolff-Petersen, Sofie Hub, Cecilie Schyth Kjær, Amalie Sabrine, Nurbak Batulla, Marcel Nuriev, Anastasia Fattakhova, Maria Nurieva, Anna Korobova, Erkin Makaveev, Roosa Törmä, Annukka Hirvonen, Milla Keskitalo, Antti-Pekka Pudas, Paula Puumalainen, Alina Sakko, Jutta Sulkala, Milla Toppi ir Silja Tuovinen.

Fotografija: AdeY

 

_

Data

Geg 11 2023
Pasibaigęs!

Laikas

18:00 - 18:30

Vieta

Ukmergė
NEW BALTIC DANCE

Organizuoja

NEW BALTIC DANCE