';

Renae Shadler & Collaborators kartu su Roland Walter (Australija/Vokietija) „Oda“

Bilietai

 

„Oda“

Renae Shadler & Collaborators kartu su Roland Walter (Australija/Vokietija)

Koncepcija, pastatymas: Renae Shadler, Roland Walter

Meno vadovė, choreografė: Renae Shadler
Garso dizainas: Samuel Hertz

Scenografija ir kostiumai: Judith Förster

Šviesos dizainas: Emese Csornai

Kūrybinė asistentė: Mirjam Sögner

Produkcija: „Ehrliche Arbeit“ – nepriklausomai samdomų kultūros darbuotojų biuras

Sklaida: Dörte Wolter

„Renae Shadler & Collaborators“ produkcija su Rolandu Walteriu ir bendradarbiaujant su „Ehrliche Arbeit“ – nepriklausomai samdomų kultūros darbuotojų biuru.

Finansuota: Hauptstadtkulturfonds, Aktion Mensch, Azijos-Europos fondu ir Goethe-Institut – Australia.

Kūrybinės rezidencijos: Lucy Guerin Inc / WXYZ Studios ir Bunbury regioninė meno galerija (Australija). Su geranoriška Radialsystem, Theaterhaus Berlin ir Tanzfabrik Berlin parama.

Trukmė: 55 min.

 

Kiekvieno mūsų tapatybė kažkuria dalimi siejasi su oda – jos tekstūra nuolatos keičiasi ir transformuojasi sąveikaudama su kitais elementais. Tai tinka įvairiems žmonėms, nepriklausomai nuo jų galimybių, amžiaus ir net žemės paviršiui, kuris kinta dar greičiau dėl dabartinio antropoceno amžiaus.

Kūrinį atlieka Rolandas Walteris, turintis viso kūno spazminį paralyžių, ir Renae Shadler, šokėja ir choreografė. Jų bendras darbas – „Oda“ – sukuria atskirą ir savitą visatą, kurioje skirtingi jųdviejų kūnai priartėja vienas prie kito, o intymus duetas perlipa atlikėjų fizines ribas, bei nupiešia įsivaizduojamą judesio kalbą, įkvėptą jūros plukių, skysčių ir žemės paviršių.

„Oda“ tiria naujus būdus mums priartėti vienam prie kito, gilina gebėjimą nardyti pirmyn ir atgal tarp skirtingų patirties ir fiziškumo tipų, ir kelia klausimą,  kaip mūsų aplinka formuoja mus, ir kaip ji formuojama mūsų.

 

Spauda:

Man – SKIN – tai ne tik gerai sukonstruotas kūrinys, bet ir darbas, kuriame judesių, kūno, scenografijos ir garso mišinys poetiškai apžvelgia tai, kaip mes mezgame ryšius. Mane labai paveikė galimybė pasižiūrėti į šią mūsų žmonijos dalį. Tanzschreiber, 2020 m. rugpjūtis

 

Renae Shadler – australų choreografė, atlikėja ir tyrėja dirbanti Berlyne, įkūrusi RENAE SHADLER & COLLABORATORS – daugiadisciplininio performanso projektus kuriantį kolektyvą. Į šio kolektyvo veiklą įsitraukia gastroliuojantys menininkai ir neprofesionalūs dalyviai, su kuriais ji sukūrė darbus teatrams, traukinių stotims ir miesto aikštėms. Jos originalūs darbai sujungia įvairias kūniškumo, balso ir didesnio dramatinio gesto dedamąsias, kuriuos menininkė apipina juos šiluma ir jautrumu. Nuo 2015 m. ji dirba su „Wordling“ – choreografine praktika, įkūnyta į posthumanistinį diskursą, kuria tiria abipusį procesą, atsakantį į klausimą, kaip mes formuojame aplinką, ir kaip ji formuoja mus. Renae pristatė ir sukūrė darbus „Dancehouse“ Australijoje, „Palais de Tokyo Musem“ Prancūzijoje, „Tanzhaus Zürich“ Šveicarijoje, Radialsystem ir HELLERAU Vokietijoje bei kituose kolektyvuose. Tarp jos šiuo metu vykdomų projektų paminėtinas „Silkworms“, įgyvendinamas kartu su Mirjam Sögner, tebevykstanti tyrimų laboratorija „Moving across Thresholds“ ir tinklalaidžių serija „Wordling“.

 

Roland Walter gimė Magdeburge 1963 metais. Dėl gimstant patirto deguonies trūkumo jam prasidėjo spazminis paralyžius. Berlyne gyvenantis R. Walteris savo menininko karjerą pradėjo 2010 metais. Kaip atlikėjas, jis eksperimentuoja su savo kūnu ir dirba su menininkais iš viso pasaulio prie projektų, leidžiančių auditorijai keisti jų požiūrį. Jis taip pat veda paskaitas ir seminarus mokyklose. Kol kas Rolandas dirbo ir savo tyrimus atliko Berlyne, Theaterhaus Mitte teatre ir Sophiensaele kultūrinėje erdvėje.

Data

Geg 06 2022
Pasibaigęs!

Laikas

18:30 - 19:25

Vieta

Menų spaustuvė, Juodoji salė
Vilnius
NEW BALTIC DANCE

Organizuoja

NEW BALTIC DANCE