';

Marco da Silva Ferreira (Portugalija) – BISONTE

Bilietai

 

Trukmė: 50 min.

Iš tariamos ramybės kyla revoliucija, iš žvėries – švelnus prisilietimas. Šios figūros – tai paprasčiausiai egzistuoti nesugebantys, užgrūdinti emociniai kiborgai. Jų prisilietimai jautrūs, uoslė aiški, regėjimas – akylas. Mes visi verkiame ir bijome, visi trokštame, mylime ir bandome pritapti, saugomi izoliuojančių šarvų, bet galiausiai liekame įkalinti mus apibrėžiančioje dėžėje. Kiek jautrus galiu būti šiandien? Koks yra intymumo mastas? Ką ketinu parodyti, jei beveik nepažįstu savęs?

„Bisonte“ – tai isterijos ir melancholijos žiedas, kuriame gyvenimas yra valsas, šokis priklauso visiems, šokdami tango, turime pilnai įsitraukti.

Atkaklus pulsas diktuoja tempą melodijoms, aidinčioms iš po to, kas slypi mumyse. Lytis išnyksta, užleisdama vietą šiurkščiam, pažeidžiamam ir gražiam gyvenimui.

„Žinau, kad įsivelsiu į stereotipines idėjas apie vyriškumą ir moteriškumą, apie tapatybę ir apie antropologines sąvokas, kurios gali būti šiek tiek klampios ir kuriomis nenoriu daryti jokio manifesto. Su „Bisonte“ į sceną atnešu idėjinį branduolį apie dorybingą ir dominuojantį šokį, leidžiantį kalbėti apie žmogaus intymumą ir nuoširdumą. Siekiu gražaus paprastumo ir naudoju bei tobulinu negražius artefaktus“ – M. S. Ferreira.

Marco da Silva Ferreira (1986 m., Santa Maria de Feira) – šokėjas, choreografas ir „Pensamento Avulso“ meno vadovas. Marco pradėjo praktikuoti judesį nuo plaukimo ir kineziterapijos studijų. Nors profesinėje veikloje šio diplomo jis niekada nenaudojo, jis padėjo jam apsispręsti sutelkti dėmesį į kūno praktiką scenos menuose. Kelias į profesionalaus choreografo karjerą prasidėjo savamoksliškai, per afroamerikietiškų šokių stilių įtaką, sklindančią miesto kontekste.

Marco kaip choreografo kūryba susijusi su miesto kontekste egzistuojančiu šokiu, nuolat tyrinėjama šokio reikšme, atsirandančia šiais laikais ir besiremiančia abstrakčiu ekspresionizmu ir autobiografiškumu. 2018–2019 m. M. da Silva Ferreira buvo nuolatiniu menininku Porto miesto teatre, o 2019, 2020 ir 2021 m. tapo nuolatiniu menininku Centre Chorégraphique National de Caen Normandijoje. 

 

 

Meninė režisūra ir choreografija: Marco da Silva Ferreira

Atlikėjai: Cácá Otto Reuss, Duarte Valadares, Eríc Santos, João Reis Moreira, Marco da Silva Ferreira ir Melissa Sousa.

Originali komanda: Anaísa Lopes, André Cabral ir Leo

Meno vadovo padėjėjas: Pietro Romani

Techninė režisūra ir šviesos dizainas: Wilma Moutinho

Apšvietėja: Cláudia Valente

Muzikos režisūra: Marco da Silva Ferreira

Gyvas muzikos atlikimas: Rafael Ferreira

Originali muzika ir garso dizainas: Rui Lima ir Sérgio Martins

Scenografas: Fernando Ribeiro

Kostiumai: João Rôla

Garso technikas: João Monteiro

Produkcijos režisūra: Joana Costa Santos, Mafalda Bastos

Vykdomieji prodiuseriai: Mafalda Bastos, Joana Costa Santos

Produkcija: Pensamento Avulso – Associação de Artes Performativas

Koprodukcija: Teatro Municipal do Porto (PT); São Luiz Teatro Municipal (PT); Théâtre de la Ville (FR); Charleroi Danse (BE)

Rezidencijos: O Espaço do Tempo (PT); Teatro Municipal do Porto (PT); Centro Cultural Vila Flor (PT); Charleroi Danse (BE); Centre Chorégraphique National de Caen en Normandie; La Place de la Danse Centre de Developpement Chorégraphique National Toulouse – Occitane (FR)

Fotografija: Jornal Público

_

 

Data

Geg 11 2023
Pasibaigęs!

Laikas

19:00 - 19:50

Vieta

Menų spaustuvė
NEW BALTIC DANCE

Organizuoja

NEW BALTIC DANCE