';

Aina Alegre (Spain, France) – FANDANGO & OTHER CADENCES – STUDY 4

Bilietai

 

Trukmė: 30 min.

Projektas, kurio išeities taškas – plaktukų kalimo veiksmas ir šiame geste glūdinti atmintis. Po kelių metų tyrimo, susijusio su plaktuko mušimo gestu, Aina Alegre paprašė savo draugo ir choreografo Yannicko Hugrono papasakoti apie savo kaip buvusio baskų liaudies šokių šokėjo patirtį. Pasinerti į savo praeitį, į fizinę atmintį ir sukurti istoriją su keliomis spragomis ir laiko kišenėmis, leidžiančiomis suaktyvinti vaizduotę.

Praplečiant tyrimą buvo pakalbinti ir kiti žmonės, praktikuojantys muziką ir šokius baskų teritorijoje. Kartu su Yannicku Hugronu scenoj atvaizduojami ir naujai interpretuojami surinktų istorijų gestai ir judesiai. Suaktyvinus kūno prisiminimus sukurta asmeninė Ainos choreografinė fikcija. 

Aina Alegre – katalonų šokėja, atlikėja ir choreografė. Jos asmeninėje kūryboje dažnai sugrįžta plaktuko „smūgio“ gestas, taip pat domėjimasis tradicinėmis kultūromis (katalonų, bretonų šokiais, Peru folkloru). Yannickas Hugronas, kuris, kaip ir ji, savo didžiulį atlikėjo talentą atskleidžia Albano Richardo kūriniuose, beveik natūraliai tapo privilegijuotu šios kūrybos pašnekovu ir partneriu. Pats mokęsis baskų populiariųjų šokių, jis tampa autentišku jų šaltiniu, papildančiu šių šokių ir muzikos sekėjų liudijimus, kuriuos pavyko surinkti Ainai. Prisiminimai ir gestai susikerta gyvojoje šokio kartografijoje.

Ainos darbai buvo pristatyti įvairiose šalyse: Italijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Peru ir Rumunijoje. Nuo šių metų kartu su atlikėju Yannicku Hugronu, Aina Alegre tapo viena iš Nacionalinio Grenoblio choreografijos centro vadovių (angl. co-director).

 

 

Koncepcija: Aina Alegre

Bendradarbiaujant su Yannick Hugron

Garso takelis: Aina Alegre kartu su Guillaume Olmeta

Patarimai meno klausimais ir dramaturgija: Quim Bigas ir Capucine Intrup

Pastatymo vadybininkas: Guillaume Olmeta

Padėka Jon Vernier, Julien Corbineau, Martxel Rodriguez Etxabide, Zibel Damaestoy, Arthur Barat ir Yannick Hugron.

Produkcija: Centre chorégraphique national de Grenoble

Koprodiuseriai: STUDIO FICTIF (Claire Nollez, Romain Courault, Clémence Padou), Le Festival d’Avignon ir la SACD, Malandain Ballet Biarritz / Centre Chorégraphique National de Nouvelle-Aquitaine en Pyrénées-Atlantique; CNDC – Angers.

Parama: DRAC Île-de-France, The Centre chorégraphique national de Grenoble is financed by Drac Auvergne – Rhône-Alpes/Ministère de la culture et de la communication Grenoble-Alpes Métropole, Département de l’Isère, Région Auvergne – Rhône-Alpes.

 

_

Data

Bal 29 2023
Pasibaigęs!

Laikas

18:00 - 18:30

Vieta

Nacionalinė dailės galerija
NEW BALTIC DANCE

Organizuoja

NEW BALTIC DANCE