Žaidimas baigtas

Idėja: Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius, Lauryna Liepaitė

Režisierius: Dalius Kalinauskas

Operatorius: Antanas Skridaila

Choreografija, atlikimas: Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius

Kompozitorius, atlikimas: Adas Gecevičius

Kostiumų dailininkė: Lauryna Liepaitė

Montažo režisierius: Dalius Kalinauskas, Antanas Skridaila

Produkcija: Vilniaus miesto šokio teatras „Low Air“

Spektaklio kūrybinė komanda: Lauryna Liepaitė, Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius, Adas Gecevičius, Povilas Laurinaitis

Trukmė: 35 min.

„Juokas juokais, bet mes – nemirtingi.“ (Julio Cortázaras)  

Novatoriškas Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ filmas, įkvėptas spektaklio „Žaidimas baigtas“, kuris sukurtas remiantis rašytojo Julio Cortazaro motyvais.

Pasaulį sukausčiusios pandemijos ir visuotinio karantino akivaizdoje ši kūrybinė spektaklio interpretacija įprasmina performansą ir leidžia žiūrovams pažvelgti į šokį nauju kampu, ne tik per teatro prizmę. 

Vizualus šokio kūrinys imasi sapnų ir analizuoja, kaip juos būtų galima paaiškinti realiame gyvenime. Menininkai siūlo pasinerti į sapną, pažaisti su savo vaizduote ir nors kartą nebijoti pasilikti sapnuose. Performansas formuojamas kaip žaidimas su žiūrovu, įtraukiant jį į netikėtus sapno ir realybės susidūrimus. Naują meninį darbą pristatant kitoje terpėje stengiamasi išlaikyti tą pačią spektaklio liniją ir pasitelkus šokio filmo formatą leidžiamasi į dar didesnę sapnų fantaziją.

Publika nukeliama į konkrečias situacijas, kuriose dominuojanti tema yra santykiai – tiek su kitais žmonėmis, tiek ir su pačiu savimi. Prasimanymai, subtilūs išgyvenimai persipina su sapno realybe ir tampa neatsiejamu vaizdo ir judesio elementu. Filmo veiksmas nukelia šokį į mistišką miško apsuptį ir suteikia dar didesnės erdvės žiūrovo vaizduotei.

„Atliekant kūrinį naktį miške teko prisitaikyti prie kintančių oro sąlygų ir nelygaus paviršiaus, pavyzdžiui, smėlio, samanų, kankorėžių ar nulūžusių šakų, kurie reikalavo netikėtų choreografinių sprendimų. Tokios aplinkybės stipriai skatino kūrybiškumą“, – apie filmo kūrybos užkulisius sako A. Gudaitė ir L. Žakevičius.

2012 m. šokėjų ir choreografų Airidos Gudaitės ir Lauryno Žakevičiaus įkurtas pirmasis Lietuvoje urbanistinio šokio teatras siekia atskleisti meninį praplėstojo urbanistinio šokio potencialą ir pristatyti jį scenos menų profesionalams ir mylėtojams. Eksperimentuodami ir jungdami skirtingus šokio stilius, performanso ir fizinio teatro elementus, rinkdamiesi kūrinių temas pastatymams, talpindami juos į socialinius kontekstus bendruomenėse, „Low Air“ inovatyviai kuria naujas tarpdisciplinines sintezes. 

Trupė apdovanojimais įvertinta tiek už savo menines išraiškas scenoje, tiek už Lietuvos šiuolaikinio šokio veidą keičiančią pedagoginę veiklą. Kurdami ir scenoje ugdydami jaunuosius šokėjus aplink save buria profesionalų bendruomenę.