Didieji vaiduokliai

Idėjos autorius, scenografas: Yoann Bourgeois

Kostiumai: Sigolène Petey

Prologas: Yurié Tsugawa

Inertiškumas: Elise Legros, Jean-Yves Phuong

Trajektorija: Sonia Delbost-Henry

Balansas: Estelle Clément-Béalem, Raphaël Defour

Energija: Yoann Bourgeois, Damien Droin, Emilien Janneteau, Lucas Struna

Muzika: Franz Schubert

Produkcija: CCN2 – Grenoblio nacionalinis choreografijos centras

Trukmė: 52 min. 

„Istorijos mechanikos, bandymo priartėti prie stabdymo taško“ adaptacija.

Gyva paroda Panteone.

Trečiajame „Judesio paminkų“ sezone Yoannas Bourgeois įžengia į Panteoną!

Pritvirtinta aukščiausiame Panteono kupolo vietoje, žymioji Fuko švytuoklė sukuria terpę judėjimo ir pusiausvyros choreografijai.

Naudodami keturias įspūdingas formas – batutą, patefoną, nestabilų balansavimą ir žymųjį „Regėjimo lengvumą“, dabar įtaisytą paminkle, visiškai originalaus pasirodymo aktoriais tampa šokėjai-akrobatai, Fuko švytuoklė ir žiūrovai.

Yoannas Bourgeois (Prancūzija) – choreografas, šokėjas, akrobatas ir magas. Cirko menininko choreografijos darbai žavi savo gravitacija, kuri nepaiso fizinės jėgos. 2010 m. įkūręs savo vardo šokio trupę, 2016 m. pradėjo vadovauti CCN2 – Grenoblio nacionaliniam choreografijos centrui. 2019–2020 m. Y. Bourgeois sukūrė pirmąjį savo darbą Nyderlandų šokio teatre (NDT 2). Šios trupės pasirodymas 2017 m. sužavėjo ir Lietuvos žiūrovus.

„The New Yorker“ Y.Bourgeois apibūdina kaip naujojo cirko akrobatą („nouveau-cirque acrobat“), fizikos dramaturgą, kurio darbai grįsti fizine komedija. Pasak Y. Bourgeois: „Performansas gali egzistuoti tik per santykį su dabartimi. Tik čia ir dabar. Todėl man labai svarbu šiandienių ekologinių katastrofų kontekste pamatyti mūsų santykį su visata ir Žeme.“