M(e)&M(other)

Choreografija, konceptas: Raimonda Gudavičiūtė

Dramaturgija, konceptas: Ingrida Gerbutavičiūtė

Šokis: Raimonda Gudavičiūtė, Elias Haun

Filmo režiesierius, operatorius: Sebastian Heindorff

Asistentė: Laura Ellinghoven

Grafikos dizainas: Daniel Weberruss

Komunikacija: Manuel Haun

Remia: Kulturamt Frankfurt am Main

Rezidencijos: Frankfurto „Gallus“ teatras, Reino-Maino šokio platforma, „Mousonturm“ menininkų namai, Heseno valstybinis baletas


Trukmė: 7,5 min.

„Būti menininke ir mama nėra nekintanti tapatybė.“ (Joanna Sokolowski)

Kas būtų, jei motinystė taptų mūsų visų darbo dalimi?

Trumpametražiame šokio filme „M(e)&M(other)“ žvelgiama į moters menininkės ir į mamos vaidmenis – jie perpinami, lyginami, vertinami. Šokio pasaulyje, kuriame kūnas figūruoja kaip pagrindinis raiškos instrumentas, apie motinystę vis dar kalbama puse lūpų. Frankfurte prie Maino (Vokietija) gyvenanti ir kurianti Raimonda Gudavičiūtė atvirai kalba apie sudėtingą vidinį konfliktą būti rūpestinga mama ir aktyvia individualiai dirbančia kūrėja. 

Filmas apčiuopia ne tik asmeninių ir socialinių R. Gudavičiūtės saviraiškos linijų prieštaras, bet ir subtiliai atskleidžia septynmečio sūnaus Eliaso poziciją. Pastarųjų mėnesių nuolatinis buvimas kartu sukūrė naują požiūrį į mamos profesiją. Per šiuolaikinį šokį Eliasas geriau pažino mamos asmenybę ir rado kelią (be futbolo ir breiko) į dar vieną mąstymo, pažinimo ir saviraiškos būdą. Šokis nutiesė tiltą į glaudesnį mamos ir sūnaus bendravimą.


Treileris: